Radko Legát

Alternatívna medicína ho zaujíma od jeho desiatich rokov. Samozrejme v rôznych podobách a aj v najrôznejších odvetviach alternatívnych postupov až kým neobjavil pijavice lekárske ako súčasť Komplementárnej medicíny a Homotoxikológie. Prvý krát počul o pijaviciach v roku 2002, v podobe rady jeho kolegu, keď v tom čase pracoval v Univerzitnej nemocnici v Martine na Súdnom lekárstve.

Keď bol donútený riešiť svoj závažný problém s vysokým tlakom iným spôsobom než medikamentózne, tak pijavice sa stali tým pravým nástrojom pre ochranu jeho zdravia a s ohľadom na hodnoty jeho tlaku aj záchranou jeho života. Na jeho veľké prekvapenie bol efekt okamžitý a ihneď došlo k úľave. Táto skúsenosť ho inšpirovala k tomu, aby sa Hirudoterapii venoval odborne a profesne. Absolvoval veľké množstvo školení, konferencií a prednášok, a to v Rusku, Ukrajine, Poľsku, Nemecku, Rakúsku aj v Anglicku. Podarilo sa mu získať aj zlatý certifikát z Hirudoterapie ktorý mu udelil osobne Dr.Dynowsky, ktorý je žiaľ už nebohý. Získal aj akreditáciu na vyškoľovanie nových Akreditovaných Hirudoterapeutov. Pijavice sa stali jeho láskou.

Čo je to Hirudoterapia?

Existujú rôzne teórie a mýty o tom, ako nás pijavice liečia, aj ako sa pri liečbe používajú, či na ktoré miesta sa prikladajú. Pijavica lekárska nás lieči počas procesu kŕmenia sa. Po zahryznutí sa, nám vstrekujú do tela liečivé bioaktívne látky. Týchto bioaktívnych látok má v slinách viac, ako 150 druhov. Jedna z nich má názov hirudín, ktorý pôsobí v krvi ako antikoagulant, teda látka, ktorá zabraňuje zrážaniu krvi. Práve podľa spomínanej látky – hirudín nazývame aj liečbu pijavicami lekárskymi – Hirudoterapia.

Najlepšie výsledky pri liečbe pijavicami lekárskymi dosahujeme pri problémoch, ktoré vyvolávajú srdcovo cievne ochorenia. Teda výborne riešia problémy s vysokým a nízkym krvným tlakom, kŕčovými žilami. Liečba prebieha úspešne aj pri chronických zápaloch (kĺbov, nervov, šliach…) a zle hojacích sa ranách (bercové vredy). Okrem už spomenutých diagnóz, úspešne lieči pijavica aj zelený zákal, migrény, alergie, hemoroidy, chronické bolesti, rôzne poúrazové stavy, spazmatické stavy atď…

Úspešne je Hirudoterapia využívaná v chirurgii, gynekológii, kardiológii, plastike a pod.

Kontakt

Altechniky s.r.o.

Radko Legát

email:    altechniky@altechniky.com

web:     www.pijavicelekarske.sk